Na Cabajskej ceste v Nitre, ktorá patrí medzi najfrekventovanejšie úseky v meste, až doteraz chýbal bezpečný priechod pre chodcov. Ako však informovala radnica, o niekoľko týždňov sa to má zmeniť.
Aktuálne tu už v súlade s projektom prebiehajú stavebné práce a súčasťou realizácie budú okrem priechodu cez cestu aj nové autobusové zastávky, nová dlažba, stĺpiky a štyri stĺpy s osvetlením. Priechod bude osvetlený z oboch strán, aby sa zvýšila bezpečnosť chodcov a cestujúcich mestskou hromadnou dopravou.
„Na strane výjazdu z mesta pribudne nový nástupný chodník autobusovej zastávky s bezbariérovou úpravou napojenou na priechod pre chodcov. Samozrejmosťou je nové dopravné značenie zastávok po ukončení prác,“ ozrejmila radnica. Celková hodnota investície je 33 075,26 eur bez DPH a všetko je v réžii mesta. „Zhotoviteľ má na dokončenie prác 45 dní,“ dodalo mesto pod Zoborom.
Ďalšou dobrou správou je, že priechody pribudnú aj v ďalších častiach mesta. Aktuálne majú hotové projektové dokumentácie k priechodu pre chodcov na uliciach Mikov dvor, Benkova, Dlhá - v časti zastávky MHD Janíkovce II. „Na Novozámockej pri Medirexe, na Nábreží mládeže pri SPU, na Popradskej, Žilinskej, Dolnočermánskej, Hviezdoslavovej máme štúdie a návrhy. Ďalší postup bude závisieť od financií, ktoré budú vyčlenené,“ doplnila ešte radnica a občanov poprosila o trpezlivosť počas prebiehajúcich prác.